ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7278549
*
nr 727 8549
Spegel
1920-tal, höjd: 115
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2011
kl 19:15:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 14:46:36
1
300 kr
26/11 21:18:50
2
500 kr
28/11 15:29:06
3
400 kr
28/11 15:34:43
4
550 kr
28/11 18:24:25
5
700 kr
28/11 18:38:01
2
850 kr
28/11 19:04:28
5
800 kr
28/11 19:09:07
5
1.000 kr
28/11 19:09:54
2
950 kr
28/11 19:10:14
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 727 8549
Spegel
1920-tal, höjd: 115
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/11 14:46:36 | 1 | 300 kr |
26/11 21:18:50 | 2 | 500 kr |
28/11 15:29:06 | 3 | 400 kr |
28/11 15:34:43 | 4 | 550 kr |
28/11 18:24:25 | 5 | 700 kr |
28/11 18:38:01 | 2 | 850 kr |
28/11 19:04:28 | 5 | 800 kr |
28/11 19:09:07 | 5 | 1.000 kr |
28/11 19:09:54 | 2 | 950 kr |
28/11 19:10:14 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14